Stimați abiturienți și părinți,

Luna mai anul curent a fost dedicată întîlnirii conducerii Colegiului nostru cu elevii absolvenți ai Gimnaziilor, cu administrația și cadrele didactice din Gimnazii. După informarea lor cu programele de formare profesională evaluate de ANACIP,  cei prezenți și-au exprimat satisfacția de apariția  unor specialități  noi, contemporane, reale și cu perspectivă, specialități în majoritatea lor, caracteristice numai pentru Colegiul nostru.  Au fost adresate un șir de întrebări cu referință la planul de admitere, media notelor de admitere,  asigurarea cu cămin, cantină  și alte întrebări. Deși toți cei prezenți au primit răspunsuri la toate întrebările, presupun că ar putea să mai apară  careva  neclarități  ori ntrebări. Deaceea îi îndemn pe toți cei interesați să studieze toate informațiile de pe pagina web a Colegiului. Tot aolo vor găsi telefoanele de contact, adresa E-mail la care vor putea adresa întrebări și în timp scurt vor primi răspuns. Concomitent vă informăm că, din practica anilor trecuți, Comisia de Admitere va începe primirea documentelor de la 01 iulie 2018. În ajun,  suplimentar vor fi difuzate și publicate pe pagina web toate informațiile necesare pentru depunerea documentelor cu adresa, modalitatea de deplasare și programul de lucru al Comisiei de Admitere. Între timp răspundem la toate adresările și întrebările.

Nu pot să nu adresez cuvinte de mulțumire directorilor și corpului didactic din Gimnazii care au organizat și au acordat suport real la desfășurarea  cu succes a acestor întîlniri.

 Dorim tuturor absolvențiolr examene ușoare și aprecieri cu note meritate, îndrăzneală modestă și succese frumoase!

Director  Dumitru  DANU

Lasa un Comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicata Required fields are marked *